You are currently viewing Jak ubierać się stosownie do wieku?

Jak ubierać się stosownie do wieku?

Czy w ogóle istnieją zasady: ubiór stosowny do wieku?

Wprawdzie ilość posiadanych lat nie generuje nakazów i zakazów w bawieniu się modą, jednak zachowanie UMIARU, pomaga wyglądać atrakcyjnie i stylowo w każdej sytuacji.

Co zatem znaczy umiar w ubieraniu się?

Oto kilka wskazówek, które warto brać pod uwagę w codziennych stylizacjach:

1. Komfort:

Z wiekiem wygoda wkrada się do naszej codzienności z każdej strony. Nie ma nic w tym złego. Pamiętaj jednak, że wygodnie nie musi znaczyć bezbarwnie i nijako. Na przykład do dżinsów i swetra dołóż ciekawy szal czy apaszkę, buty typu sztyblety a stylizację wykończ oryginalną torebką i okularami przeciwsłonecznymi.

obrazek kobiet w ubraniu typu casual
Wygodne ubranie nie musi być nudne.

2. Podkreślaj w sobie, to co najbardziej lubisz:

Każda z kobiet ma coś w swojej sylwetce, z czego jest dumna. Mogą to być np. szczupłe łydki, piękny biust, czy ładne dłonie. Wybieraj zatem takie elementy garderoby, które przyciągną wzrok właśnie w te miejsca. Np. gdy masz piękne dłonie, to koniecznie zakładaj duży pierścionek, którego nie można będzie nie zauważyć.

Uwaga: wbrew ogólnej opinii kobiety w wieku 50+ mogą mieć odsłonięte ramiona. Należy jednak zadać sobie pytane, jak te ramiona wyglądają? Jeżeli jesteś posiadaczką tzw. pelikanów, to rzeczywiście daj sobie spokój z odsłanianiem tej części ciała. Ale jeżeli posiadasz pięknie zarysowane mięśnie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ramiona były odsłonięte.

3. Wybieraj odpowiedni rozmiar ubrania:

Workowate, bezkształtne ubrania wyrzuć do kosza lub oddaj innym kobietom, ale tylko tym paniom dla których wygląd nie ma żadnego znaczenia. Nie wybieraj ubrań ani za dużych, ani za małych. Garderoba powinno mieć około 2 cm luzu od ciała. Ponadto zwracaj uwagę, aby Twoja odzież była profilowana. W ten sposób sylwetka nabierze kobiecych kształtów.

tu powinien znajdować się obrazek kobiety ubranej w profilowaną marynarkę, stosowną do wieku.
Zaprzyjaźnij się z profilowanymi ubraniami.

4. Bądź świadoma swojego stylu:

Wybieraj ubrania zgodne z tym co ci w duszy gra, ale nie bój się eksperymentować. Wyjątkowość twojego stylu, tworzy nie tylko rodzaj ubrania jaki wybierasz. Wielkie znaczenie ma również kolor, rodzaj materiału no i oczywiście sposób łączenia poszczególnych części garderoby.

tu powinien znajdować się obrazek ze stylowymi kobietami 50+, które eksperymentują w ubieraniu się, ale stosownie do wieku.
Nie bój się eksperymentować.

5. Nie bój się kolorów:

Zaprzyjaźnij się z kolorami innymi niż czarny, szary czy brązowy. Ciemne kolory postarzają, a blisko twarzy sprawiają, że cera staje się ziemista i bez blasku. Wybieraj zatem jasne odcienie, które sporo odmładzają. Nie bój się również żywych kolorów. Kolory te dodadzą Ci młodzieńczej energii.

tu powinien znajdować się obrazek z  kobietami, które ubrane są w kolorowe ubrania mając wiek dojrzały.
Pokochaj kolory.

6. Zwracaj uwagę na jakość:

Kupuj ubrania najlepszej jakości na jaką cię stać. Stawiaj na tkaniny naturalne. Jakość po prostu widać, a dobra jakość mówi sama za siebie.

tu powinien znajdować się obrazek kobiety ubranej w jasne spodnie i sweter wysokiej jakości.
Szkoda czasu na bylejakość.

7. Baw się modą:

Pozbawiając się modnego looku, sama tworzysz stereotyp „starszej pani”. Ale uwaga, nie podążaj za nią ślepo. Zaleca się stosowanie nie więcej niż jednego elementu modowego w całej stylizacji.

tu powinien znajdować się obrazek stylowej, uśmiechniętej kobiety w wieku 50+, która bawi się modą. Jej sposób ubrania świetnie pasuje do każdego wieku.
Moda nie ma metryki.

8. Unikaj:

  • skrajności:      np. wystrojenia się jak choinka lub na odwrót, bycia „przeźroczystą”; posiadania za ciasnych lub workowatych ubrań; zbyt seksownego wyglądu lub wyglądu typowej chłopczycy….
  • niechlujstwa
  • lenistwa
tu powinien znajdować się obrazek kobiet będących ofiarami mody lub nijakie.
Nie bądź ofiarą mody. Baw się nią, ale zachowuj umiar.

9. Bądź pewna siebie:

Wyprostuj się, patrz przed siebie i nie pozwól nikomu mówić, że nie możesz nosić rzeczy, które kochasz.

Ubieranie się stosownie do wieku, to ubieranie się dokładnie tak jak chcesz. Zachowując UMIAR i postępując zgodnie z uniwersalnymi zasadami budowania proporcjonalnej sylwetki, nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych ubrań, no chyba, że ubrania te są o kilka rozmiarów za małe.

A więc nie szukaj wymówek. Weź się za siebie od dzisiaj, nie od jutra, szukaj inspiracji. Wcale nie musisz być perfekcyjna, po prostu baw się modą i BĄDŹ DUMNA Z TEGO JAK PREZENTUJESZ SIĘ ŚWIATU.  

Zapraszam do zapoznania się w programem warsztatów Styl bez metryki” i „50 lat minęło”.

Podaj dalej ….

Dodaj komentarz